Home PodróżeEuropa Włoska Apulia – co warto zobaczyć?

Włoska Apulia – co warto zobaczyć?

by Paula Simińska
326 wyświetleń

Włoska Apulia to region niezwykle klimatyczny i zróżnicowany. Mieszkając w Bari, gdzie znajduje się lotnisko, każdego dnia można zwiedzić inne miasteczko. Dzięki świetnej komunikacji kolejowej, w krótkim czasie i za dosłownie kilka euro można dojechać do okolicznych miasteczek. 

Włoska Apulia - co warto zobaczyć?

Bari

Bari, mimo rosnącej popularności wśród turystów pozostało bardzo autentyczne. Z jednej strony to całkiem duże, włoskie miasto z całym gwarem i codziennością jego mieszkańców. Z drugiej zaś – stare miasto z labiryntem wąskich uliczek z niechlujnie pozostawionymi skuterami, firankami w drzwiach, czy praniem wiszącym przed oknem. 

Monopoli

Piękne miasteczko pełne wąskich uliczek, straganów z owocami, piekarni z obłędnym pieczywem i oczywiście świetnych kawiarni i restauracji. 

Polignano a Mare

Niezwykle urokliwe miasteczko z białą zabudową i magiczną ukrytą między skałami plażą – Lama Monachile. Robi ogromne wrażenie zarówno w dzień, jak i w nocy.

Alberobello

Jeżeli planujecie podróż do włoskiej Apulii nie możecie pominąć na swej trasie bajecznej krainy, jaką jest Alberobello. Zaufajcie mi na słowo – jeszcze w takim miejscu nie byliście! O tej magicznej krainie napisałam oddzielny wpis:

Zobacz też