Home PodróżeEuropa Jezioro Garda – co zobaczyć w Malcesine?

Jezioro Garda – co zobaczyć w Malcesine?

by Paula Simińska
2,3K wyświetleń

Dzisiejszym wpisem zabieram Was do cudnego, włoskiego miasteczka Malcesine, położonego po wschodniej stronie Jeziora Garda. To właśnie tutaj po raz pierwszy zobaczyłam piękno Lago di Garda, w którym zakochałam się bez pamięci! To, czym zachwyca Malcesine to zadbane, kolorowe kamieniczki, klimatyczne place i niewielki port w samym centrum miasteczka. Kiedyś Malcesine było głównie portem rybackim, dzisiaj regularnie odpływają stąd statki z turystami do sąsiednich miejscowości takich jak Limone sul Garda, czy Riva del Garda (największe miasto nad jeziorem, u jego szczytu). Na przedmieściach Malcesine znajdują się małe żwirkowe plaże z przepiękną, przezroczystą wodą.

Malcesine – co warto zobaczyć?

Kolejka na Monte Baldo

Największą atrakcją turystyczną Malcesine jest stacja kolejki linowej na szczyt Monte Baldo. To jedyna na świecie kolejka linowa, gdzie w trakcie wyjazdu wagonik pomału obraca się wokół własnej osi, zapewniając piękne widoki i niezapomniane wrażenia. Ja niestety kolejką nie wjeżdżałam – była duża mgła i nie miało to najmniejszego sensu. Jeśli jednak będę w tej okolicy ponownie, zrobię wszystko, aby „zaliczyć” wjazd na Monte Baldo.

Bilety na kolejkę możecie kupić online tutaj.

Malcesine – plaża

Plaża w Malcesine to mój pierwszy przystanek. Plaża jest kamienista, a wybrzeże skaliste. Nie miała okazji podziwiać tej części jeziora w pełnej krasie, ponieważ trafiłam na pochmurny dzień. Ale kolor wody w jeziorze i tak zrobił na mnie wrażenie! W pobliżu plaży znajduje się kilka knajpek – podejrzewam, że w sezonie jest tu duży ruch. Ja w Malcesine byłam na początku marca, więc w miasteczku – jak to się mówi – nie było żywej duszy J Poza mieszkańcami oczywiście! Większość restauracji i sklepików była niestety zamknięta, dlatego marzy mi się powrót nad Gardę w środku letniego sezonu.

Malcesine z lotu ptaka – lot paralotnią

To był mój główny punkt tej wycieczki! Niestety – dzień przed planowanym terminem lotu, dostałam telefon, że na wzgórzu wciąż leży dużo śniegu i loty paralotnią nie są jeszcze możliwe. Jeśli chcielibyście zobaczyć Gardę z lotu ptaka, zerknijcie tutaj, tutaj lub tutaj.

Zobacz też