Home PodróżeEuropa Jezioro Como – co zobaczyć? Varenna & Bellagio

Jezioro Como – co zobaczyć? Varenna & Bellagio

by Paula Simińska
756 wyświetleń

Jezioro Como – co zobaczyć? Varenna & Bellagio

Dzisiaj kolejna część fotorelacji z mojej marcowej wyprawy do Włoch. W poprzednim wpisie mogliście zobaczyć piękne widoki i przeczytać moje spostrzeżenia na temat Limone Sul Garda – maleńkiego miasteczka u szczytu Jeziora Garda, po jego zachodniej stronie. Pisałam Wam, że bardzo mnie to miejsce oczarowało.

Musicie jednak wiedzieć, że to znad Jeziora Como, a dokładnie z cudnych miasteczek Varenna i Bellagio mam z tego wyjazdu najpiękniejsze wspomnienia. Turkus wody jeziora, w połączeniu z górami i piękną zabudową miasteczek powodują niesamowite wrażenia estetyczne! Naprawdę zakochałam się w tym miejscu!

Bellagio

Jak dostać się do Bellagio? Prom z Varenny

Jeśli planujecie odwiedzić te rejony (do czego Was gorąco zachęcam!) polecam odwiedzić jako pierwsze miasteczko Varenna. Znajduje się tam bowiem Taxi Boat Service, czyli maleńki port, z którego możecie popłynąć do Bellagio. Uwaga! Możecie popłynąć ze swoim autem

Za auto i 4 pasażerów zapłaciliśmy 20 euro, co uważam za świetną cenę, jak na taką rozrywkę. Umówmy się – nieczęsto wjeżdżamy autem na łódkę Taxi Boat to w zasadzie jedyna możliwość przetransportowania się z Varenny do Bellagio. Polecam Wam ten kilkunastominutowy rejs bardzo serdecznie, gdyż tylko z pozycji Jeziora możemy w pełni podziwiać miasteczka zlokalizowane przy Como. A widoki – wierzcie mi – zapierają dech w piersi!

Zobacz też