Home Hawaje Dole Plantation – hawajska plantacja ananasów

Dole Plantation – hawajska plantacja ananasów

by Paula Simińska
526 wyświetleń

Ostatniego dnia naszej hawajskiej przygody wybraliśmy się na plantację ananasów – Dole Plantation na O’ahu.

📍 64-1550 Kamehameha Hwy, Wahiawa, HI 96786, Stany Zjednoczone

Słynna na całym świecie plantacja (ananasy Dole można kupić także w Polsce), początkowo – od 1950 roku – była jedynie stoiskiem z owocami. W 1989 plantacja otworzyła się dla turystów jako Pineapple Experience. Dzisiaj, Dole Plantation jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych na wyspie O’ahu i gości ponad milion odwiedzających rocznie! Jest to szczególnie fajne miejsce dla rodzin z dziećmi, na które czeka tu kilka atrakcji.

Dole Plantation – najsłynniejsza plantacja ananasów

Ciekawostką jest to, że Dole Plantation wbrew pozorom, słynie nie tylko z uprawy ananasów – rosną tu także banany, drzewa kakaowe, mango i papaje. Cała plantacja składa się z trzech części – labiryntu w kształcie ananasa (a jakże!), ogrodu botanicznego oraz kolejki, podczas przejażdżki, którą można podejrzeć dojrzewające ananasy. Ceny wejściówek zamieszczam Wam niżej – możecie je też sprawdzać na bieżąco na stronie plantacji. Wejście do ogrodu botanicznego jest bezpłatne.

Miejscem, które na plantacji przyciąga najwięcej turystów jest ogromny sklep z pamiątkami, przez który wchodzi się na plantację. Wszystko w nim nawiązuje wyglądem, kolorem, zapachem i smakiem do ananasów. Można tu kupić lokalne, ananasowe przysmaki, ale także całą masę pamiątek, czy biżuterii, nawiązujących oczywiście do miejsca. W sklepie znajduje się też mini bar, w którym dostaniecie ananasowe lody, desery, czy burgery.

Generalnie Dole Plantation to fajne miejsce do odwiedzenia przejazdem – ja na przykład nie zastanawiałam się nigdy, jak rosną moje ukochane ananasy. Teraz już wiem 🙂 Wiecie, że ananasowy krzew kwitnie dopiero po dwóch latach od posadzenia i daje jeden (!) owoc, po czym obumiera?! Szok, że na wyspach ananasy są takie tanie!

Na ananasowe miasteczko warto przeznaczyć 2 godziny, dłużej nie będziecie mieć co tutaj robić.

 

Zobacz też