Home Hawaje China Walls – najpiękniejsze skaliste wybrzeże na O’ahu

China Walls – najpiękniejsze skaliste wybrzeże na O’ahu

by Paula Simińska
303 wyświetleń

Hawaje słyną z najlepszych na świecie warunków do surfowania – jest tam mnóstwo miejsc, w których surferzy przekraczają granice zdrowego rozsądku walcząc na desce z falami w niebezpiecznych miejscach. Pięknych, ale naprawdę niebezpiecznych.

Czym jest China Walls?

Jednym z takich miejsc jest China Walls w Honolulu. Czym jest China Walls? Pięknym, skalistym wybrzeżem na skraju oceanu w Portlock, na wyspie O’ahu. Można tu zaobserwować ogromne fale z białymi grzywami, ze względu na duży wiatr w tej okolicy i mocne zderzenie wód oceanu ze skałami – co możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej. Na żywo wygląda to naprawdę obłędnie!

📍 Hanapepe Pl, Honolulu, HI 96825, Stany Zjednoczone

China Walls jest przerażająco niebezpiecznym miejscem, ponieważ surferzy łapią fale zaledwie kilka metrów od skalistego brzegu! W ogóle zauważyłam, że ulubione miejsca surferów na Hawajach to miejsca bez plaż, ale właśnie ze skalistymi wybrzeżami. Jakby mało mieli adrenaliny podczas samej walki z falą 🙂

China Walls przez swój kształt jest fajnym miejscem na spędzenie czasu – na płaskich, skalnych „półkach” można rozłożyć koc i spędzić tu piękne popołudnie z niesamowitym zachodem słońca. Jeśli planujecie odwiedzić to miejsce – koniecznie załóżcie całe buty! Zejście, choć niskie, jest całkiem strome. Poza tym na skałach jest mokro – ja w japonkach ledwo uszłam tam z życiem!

Tuż za rogiem, w pobliżu China Walls znajduje się Koko Head Hike, czyli słynne miejsce nielegalnej wspinaczki. Dlaczego nielegalnej? Droga na szczyt wygasłego wulkanu Koko Head prowadzi po schodach z podkładów kolejowych, będącymi pozostałością po dawnej linii kolejowej. Aby znaleźć się na szczycie wulkanu, musicie pokonać 1048 schodów. My nie chcieliśmy ryzykować mandatu, ani kontuzji, dlatego odpuściliśmy wspinaczkę, na rzecz podziwiania plaż 🙂

📍 7602, 7604 Koko Head Park Rd, Honolulu, HI 96825, Stany Zjednoczone

Zobacz też