Home Podróże Aplikacje podróżnicze, z których korzystam

Aplikacje podróżnicze, z których korzystam

by Paula Simińska
699 wyświetleń

Nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez mojego iPhone’a na co dzień, a co dopiero w podróży. Zawsze powtarzam, że do zdobywania świata potrzebuję 3 rzeczy: naładowanego smartfona, internetu i kasy na koncie. Wtedy koniec świata mi nie straszny! Podczas podróży korzystam jednak z wielu aplikacji, które tę podróż ułatwiają. Oto one!

Ryanair

Nigdy nie kupowałam biletów lotniczych przez stronę desktopową Ryana. Zawsze robię to przez aplikację – łatwiej wyszukuje mi się tam loty, sprawdza ceny i finalizuje cały proces. Aplikacja jest świetnie zaprojektowana, dzięki czemu naprawdę chce się z niej korzystać. Tutaj też się odprawiam lub dokupuję dodatkowy bagaż.

Aplikacja Ryanair iOS

Booking.com & airbnb

Gdy planuję podróż, noclegów szukam zazwyczaj jadąć komunikacją miejską – korzystam wówczas z aplikacji bookinga i airbnb. W zasadzie w ogóle poszukując noclegów poruszam się tylko po tych dwóch serwisach, a dzięki aplikacjom w telefonie mam po ręką dotyczasowe rezerwacje, czy ostatnie wyszukiwania.

Aplikacja Booking.com iOS, Aplikacja airbnb iOS

Wallet & iBooks

Bez tych dwóch opcji w moim telefonie nie potrafiłabym żyć! W elektronicznym portfelu przechowuję wszystkie karty pokładowe. Mam tu też podpiętą kartę płatniczą do płatności zbliżeniowych telefonem. W iBooks trzymam całą resztę – przewodniki, ubezpieczenia, plany podróży i wszystkie inne PDF, potrzebne podczas wyjazdu.

SkyCash

Z tej aplikacji korzystam od lat i nie raz uratowała mi tyłek. Mogę w niej szybko, bez kolejki i dodatkowej prowizji, jaką płaci się kupując bilet u konduktora, nabyć bilet na PKP, komunikację miejską w dużych, polskich miastach, na bilety PKS, a nawet bilety lotnicze! Aktualnie oferta SkyCash jest dużo bogatsza, ja jednak wciąż korzystam z niego głównie do zakupu biletów PKP i ZTM lub opłacenia parkingu.

Aplikacja SkyCash iOS

Uber

Bezapelacyjny must have w podróży! Aplikacja do bezgotówkowego zamówienia taksówki! Ubera odkryłam 2 lata temu będąc w Trójmieście. Od tamtej pory korzystałam już wiele razy i nie raz w kryzysowych sytuacjach okazał się jedyną deską ratunku.

Aplikacja Uber iOS

Revolut

Karta wielowalutowa i fantastyczna aplikacja ją obsługująca. Revolut zrewolucjonizował podróże w dzisiejszych czasach. Więcej o samej karcie przeczytacie na blogu u Michała Szafrańskiego. Jeśli nie słyszeliście – koniecznie przeczytajcie. Jeśli wciąż się wahacie – zamówcie kartę i zacznijcie z niej korzystać w Polsce 🙂

Aplikacja Revolut iOS

WiFi Map

Fantastyczna aplikacja do wyszukiwania dostępnych sieci WiFi z podanymi hasłami. Niesamowicie potrzebna i mega przydatna!

WiFi Map

Fantastyczna aplikacja do wyszukiwania dostępnych sieci WiFi z podanymi hasłami. Niesamowicie potrzebna i mega przydatna!

Aplikacja WiFi Map iOS

PackPoint

Aplikacja podpowiadająca, co powinniśmy spakować przed podróżą. Fajna dla osób, które potrzebują check-listy, żeby niczego nie zapomnieć. Wybieramy kierunek, powód wyjazdu oraz planowane atrakcje i sporty, a aplikacja tworzy listę niezbędnych rzeczy. Sztos!

Aplikacja PackPoint iOS

Google Translate & Voice Translator

Jedno i drugie niezawodne i działające offline. Google za pomocą kamery w telefonie potrafi przetłumaczyć etykiety na japońskich winach, a Voice Translator to, co mówi do mnie Pani na chorwackim targu. Mega!

Aplikacja Google Translate iOS

Currency & Discount

Świetna aplikacja przeliczająca waluty. Na początku każdej podróży mam problem z przeliczeniem kasy, szczególnie, gdy nie chodzi o euro, czy $. Discount z kolei to appka, która za mnie przelicza zniżki procentowe w sklepach. Mam z tym zawsze problem w Polsce, a przy obcej walucie już w ogóle wariuję. Dzięki aplikacji wiem dokładnie, jaka jest zniżka i ile zapłacę.

Aplikacja Currency iOS, Aplikacja Discount iOS

Google Maps i mapy offline

Przed każdą zagraniczną podróżą, tworzę w Google Maps swoją mapę poświęconą danej destynacji. Zaznaczam na niej lotnisko, noclegi, atrakcje, które chce zobaczyć, a następnie całą pobieram do map offline, Dzięki temu nawet bez dostępu do internetu mogę korzystać z mapy w danym miejscu. Drugą opcją są mapy offline danego miasta, ściągana jako aplikacje. Działają w 100 % bez internetu, można w nich sprawdzić drogę, czy metro. Te poniżej mogę Wam polecić z czystym sercem!

Aplikacja Google Maps iOS, Tokyo Subway Navigation, New York Subway MTA Map

Zobacz też