Home Podróżejaponia 5 powodów, dla których warto odwiedzić Tokio

5 powodów, dla których warto odwiedzić Tokio

by Paula Simińska
744 wyświetleń

Jeśli przeszła Wam przez myśl podróż do Tokio, ale wciąż nie jesteście zdecydowani – mam dla Was 5 powodów, dla których warto odwiedzić Tokio!

Powrót do dzieciństwa

W Tokio na każdym kroku możemy kupić urocze jedzenie w kształcie kota lub ulubionych, bajkowych bohaterów – trzeba przyznać, że Japończycy są chyba najbardziej kiczowatym narodem! 🙂 W dzielnicy zabawy – Akihabara – poczujesz się jak w wielkiej, elektronicznej piaskownicy! W ogromnych sklepach możesz kupić strój ulubionych bohaterów, zagrać w miliony gier, czy wylosować kolorową maskotkę. A na ulicy, przebrane panie wyjęte niczym z Mangi zachęcą Cię do wybrania właśnie ich sklepu. Do tego jest głośno (z każdego sklepu leci inna muzyka) i bardzo kolorowo. To miejsce trzeba odwiedzić! Tokio to też kraina Hello Kity, które jest wszechobecne – dosłownie!

Nie ma bardziej japońskiego jedzenia niż sushi!

Podobna sushi w Japonii jest najlepsze na świecie. Trudno mi to zweryfikować, ale z pewnością jest tam najlepsze sushi, jakie w życiu jadłam, a do tego tanie, jak przysłowiowy barszcz. Warto jechać do Tokio, chociażby po to, żeby za grosze się tam najeść!

Największe skrzyżowanie świata!

Nie ma większego i bardziej zatłoczonego skrzyżowania ulic na świecie niż Shibuya Crossing! Warto to zobaczyć!

Plastikowe jedzenie

Japończycy są mistrzami, jeśli chodzi o przygotowywanie wystaw ze sztucznym jedzeniem. Przed każdą z knajp, na wystawie możesz zobaczyć jedzenie, które serwuje dana restauracja – składniki, kompozycja, wielkość porcji. Jedzenie wygląda bardzo realistycznie, a w rzeczywistości są to plastikowe atrapy przeznaczone właśnie na sklepowe witryny.

Światowa stolica karaoke!

Jeśli lubicie śpiewać, nie znajdziecie na świecie lepszego miejsca dla siebie. W całym Tokio jest kilkaset barów karaoke. Można je podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym są pokoje karaoke, dla nieśmiałych. Wynajmujesz cały, wyciszony vip room i drzesz się do woli bez obaw, że ktoś się będzie śmiał, albo co gorsza – zabierze Ci mikrofon. Świetna opcja na prywatną imprezę. Ja zdecydowanie wolę jednak małe bary karaoke, w których panuje niesamowity klimat. Ważna informacja! Za każdą śpiewaną piosenkę płacimy 100 jenów!

 

Zobacz też