LONDYN/ TRAVELDIARY/ UK

LONDON CALLING

Dzisiejszy wpis to kontynuacja moich wspomnień związanych z wypadem do Londynu, w którym byłam kilka tygodni temu. Jeśli marzycie o podróży do Londynu, ale nie wiecie, jak się za to zabrać, polecam Wam serdecznie wcześniejszy wpis o tym, jak samodzielnie zorganizować kilkudniowy wypad do Londynu. We wpisie tym znajdziecie wszystkie przydatne informacje na temat organizacji takiego wyjazdu – gdzie zamówić bilety, jak znaleźć nocleg, jak ogarnąć transfery z/na lotnisko, itp., a także ciekawostki i moje spostrzeżenia związane ze stolicą Wielkiej Brytanii.

Dzisiaj natomiast chciałabym się z Wami podzielić fotorelacją z mojego wyjazdu. Strasznie fajnie wrócić do tego miejsca, choćby na zdjęciach 🙂 Miłego oglądania!

Notting Hill

Notting Hill to najbarwniejsza dzielnica Londynu, rozsławiona przez film o tym samym tytule. Niezwykle wdzięczne miejsce do fotografowania – tutaj każda ulica pełna jest pięknych, kolorowych i zadbanych segmentów mieszkalnych oraz stylowych aut. Będąc w Notting Hill polecam koniecznie odwiedzić Portobello Road Market – pchli targ rozciągający się wzdłuż niemalże całej ulicy Portobello Road. Targ jest rajem dla ludzi kochających dobre, streetowe jedzenie oraz rzeczy vintage. Ja tam przepadłam!


 


 

Dom Bridget Jones i Borough Market

Jako ogromna fanka Bridget Jones nie mogłam przepuścić okazji będąc w Londynie i nie zobaczyć jej domu. Przyznam szczerze, że chwilę błądziłam po okolicy nie mogąc rozpoznać słynnej kamienicy, w której mieszkała Bridget. Na szczęście – jak to mówią – koniec języka za przewodnika 😉 Serialowe mieszkanie Jones mieściło się nad pubem the Globe, który do dziś wieczorami tętni życiem, podobnie jak cała okolica Borough Market – znajduje się tu bowiem ogromny targ z ulicznym jedzeniem. Miejsce, które trzeba odwiedzić, szczególnie wieczorem!


Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds

Słynne, londyńskie muzeum figur woskowych było jednym z głównych punktów mojego wyjazdu. Byłam bardzo ciekawa, czy te figury naprawdę wyglądają tak realistycznie. I wiecie, co? Naprawdę! Niektórym dla sprawdzenia wsadzałam nawet palce w oko, bo wyglądały tak prawdziwie 🙂 Jeśli chodzi o Madame Tussauds to chyba najdroższa atrakcja w Londynie, z której skorzystałam – cena za dwie osoby to po przeliczeniu na złotówki 300 zł. Ale naprawdę warto! Poza głównym piętrem ze słynnymi figurami woskowymi gwiazd, jest jeszcze całe piętro poświęcone superbohaterom Marvela i Star Wars. Kolejną atrakcją jest projekcja specjalnie przygotowanego dla muzeum filmu 4D ze wspomnianymi bohaterami, a także wycieczka kolejką imitującą londyńską taksówkę – jadąc kolejką możemy zobaczyć historię Londynu. Bardzo fajna lekcja!


Tower Bridge

Słynny londyński most – Tower Bridge, to obowiązkowy punkt podczas wizyty w Londynie. Polecam odwiedzić go szczególnie wieczorem, kiedy podświetlony w otoczeniu Tamizy i londyńskich drapaczy chmur robi naprawdę ogromne wrażenie. Most tylko z pozoru wydaje się być zrobionym z kamienia – szkielet mostu to metalowa konstrukcja, obłożona kamieniem, aby pasowała do stylu sąsiadującego z mostem zamku Tower of London. Ciekawostką jest też fakt, że kiedyś można było spacerować po obu kładkach mostu 34 i 44 metry nad jezdnią – niestety, jak głoszą przewodniki, z powodu samobójstw oraz aktów prostytucji górna kładka została zamknięta.

Big Ben & Westminster & Buckingham Palace

Westminster to dzielnica środkowego Londynu, a właściwie jego serce. To właśnie tutaj swą siedzibę ma brytyjski parlament – Pałac Westminsterski. Tu też znajdują się symbole Londynu – słynny Big Ben, Pałac Buckingham, czy Westminster Abbey – jedna z najważniejszych świątyń anglikańskich, w której od lat odbywają się wszystkie królewskie ceremonie. To właśnie tutaj ślub brali Diana i Karol, a także Kate i William.


Wembley


You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.