CHORWACJA/ TRAVELDIARY

JEZIORA PLITWICKIE / CHORWACKI CUD NATURY

Jeszcze przed wyjazdem do Chorwacji, spisałam miejsca, które chciałabym podczas tego wyjazdu zobaczyć. Wśród nich była oczywiście Wenecja, do której było niedaleko i chorwacki cud natury, o którym dziś kilka słów – Jeziora Plitwickie.

Gdy pierwszy raz wklepałam w Google to miejsce, nie mogłam uwierzyć, że to Europa, a nie jakaś Indonezja 🙂 Plitwice to Park Narodowy, który posiada 16 jezior krasowych połącznych licznymi wodospadami. W skrócie – przepiękna, błękitna woda, dużo zieleni i wodospadów. Do dyspozycji turystów przygotowanych jest kilka tras o różnym stopniu trudności i różnych długościach. Decydując się na najdłuższą trasę trzeba być przygotowanym na 8-godzinny spacer! Ja wybrałam opcję najkrótszą, uwzględniającą najpiękniejsze miejsca w Parku, a sam spacer zajął mi nieco ponad 3 godziny.

Dla mnie Jeziora Plitwickie to prawdziwy cud natury. Ogromny wpływ na stan Parku z pewnością ma fakt, że w tych cudnych jeziorach nie wolno się kąpać, nie wolno łowić ryb, których jest tam mnóstwo, a nawet podczas spaceru nie wolno zbaczać z wyznaczonych ścieżek. Wstęp dla osoby dorosłej kosztuje – niezależnie od wybranej trasy – 180 kun, czyli ok. 100 zł. Nie jest to mało, ale naprawdę warto zobaczyć to miejsce!JEZIORA PLITWICKIE
JEZIORA PLITWICKIE JEZIORA PLITWICKIE
JEZIORA PLITWICKIE
JEZIORA PLITWICKIE

 

JEZIORA PLITWICKIE
JEZIORA PLITWICKIE

JEZIORA PLITWICKIE

JEZIORA PLITWICKIE

JEZIORA PLITWICKIE JEZIORA PLITWICKIEJEZIORA PLITWICKIE

JEZIORA PLITWICKIE JEZIORA PLITWICKIE
JEZIORA PLITWICKIE

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.